top of page
Kāpēc logi svīst?
0.jpeg
 • Tā ir ļoti izplatīta parādība, kad  privātmāja  logi svīst no iekšpuses.

 • Ko saka aizsvīduši logi un vai tas ir droši?

 • Kas notiek ar jūsu mājas mikroklimatu?

 • Kā atbrīvoties no šīs parādības, normalizēt mikroklimatu mājās?

Miglošanas cēloņi

Miglas veidošanos izraisa augsts mitrums un zema stikla temperatūra. Telpā esošais mitrums tvaika veidā ir piesātināts un, pieskaroties stiklam (aukstākā virsma telpā), izkrīt kondensāta veidā.

Tas ir, ir divi iemesli - temperatūra un mitrums mājā. Bieži vien, būvējot privātmāju, ventilācijas sakārtošanai netiek pievērsta pietiekama uzmanība. Tas ir galvenais iemesls augstajam mitrumam lauku mājā.

Ko mums stāsta aizsvīduši logi mājā?

Aizsvīduši logi, pirmkārt, pastāstiet par lielajām mikroklimata problēmām jūsu mājās. Zema temperatūra un augsts mitrums izraisīja kondensāta veidošanos. Bet pats kondensāts savukārt provocē dažādu sēnīšu un baktēriju parādīšanos.

Sekas tam visam var būt veselības pasliktināšanās, slikta veselība, pavājināta imunitāte, galvassāpes un dažādas plaušu slimības.

Ko darīt, ja mājā svīst logi

Tātad, mēs noskaidrojām, ka privātmājas logi svīst divu iemeslu dēļ: mitruma un zemas stikla temperatūras dēļ. Attiecīgi cīņa par mikroklimatu tiek samazināta līdz temperatūras paaugstināšanās un mitruma samazināšanās.

Stikla temperatūru var paaugstināt šādos veidos:

 • 1. Mainām vecos logus pret plastmasas 2 kameru logiem ar energotaupīgu stiklu. Ja plastmasas logi jau ir uzstādīti, tad varat vienkārši nomainīt pakešu logus pret energoefektīvākiem. (radikāls, bet efektīvs veids)

 • 2. Mēs demontējam logus un montējam tos ar nobīdi istabas virzienā. (arī radikāls veids)

 • 3. Palodzes nedrīkst traucēt pareizu gaisa konvekciju. Pārliecinieties, vai palodze neaizsedz akumulatoru vairāk par 2/3.

 • 4. Pārliecinieties, vai aptumšojošie aizkari neaizsedz baterijas.

 • 5. Paaugstiniet temperatūru mājā.

 

Mēs cīnāmies ar mitrumu šādos veidos:

 • viens.  Pārbaudām pārsega darbību, ja tāds ir. Ja nav kapuces, tad labāk to uztaisīt. Kamēr nav tvaika nosūcēja vai tas nedarbojas efektīvi, var atvērt kamīnā aizbīdni – skursteņa vilkme var daļēji pildīt nosūcēja lomu.

 • 2. Nodrošiniet svaiga gaisa plūsmu, šim nolūkam uzstādiet uz visām logu vērtnēm  padeves vārsti , vai ieslēdziet mikroventilācijas režīmu logos (ja tāds ir), tikai nedaudz atveriet logu uz ventilācijas režīmu.

 • 3. Atbrīvojieties no mitruma avotiem (atbrīvojieties no noplūdēm, puķēm podos, akvārija utt.)

 • 4. Pārliecinieties, ka iekšdurvis nav hermētiskas un starp vērtni un grīdu ir vismaz 2-3 cm atstarpes.

 • 5. Regulāri vēdiniet savu māju.

Ārā privātmājā plastmasas logi svīst: nekāda iejaukšanās nav nepieciešama

Daži savu māju īpašnieki uztraucas, ka uz logu ārējām virsmām bieži veidojas kondensāts. Patiesībā tas ir pilnīgi dabisks, dabisks process, kad ārā ir daudz zemāka temperatūra nekā iekšā. Jāsaprot, ka nav absolūti nekādu apdraudējumu ne ārsienām, ne pašai plastmasas sistēmai un vienkārši nevar būt, ja ir pareizi uzstādīts un uzstādīts bēgums, kas neļaus mitrumam pakāpeniski iekļūt sienā. to iznīcinot.

Kopumā mitruma lāses uz loga ārējās plaknes ir laba zīme, kas liecina, ka pašas konstrukcijas ir izvēlētas pareizi. Tas ir, viņi pilnībā un vairāk nekā tiek galā ar enerģijas taupīšanu, un rasas punkts, kā paredzēts, tiek novirzīts uz āru. Ārējie logi būs auksti uz tausti, to ir viegli pārbaudīt. Ja ir labas, kvalitatīvas vēsmas, par to nemaz nav jāuztraucas, bet, ja tādu nav, jāuztraucas par to uzstādīšanu pēc iespējas ātrāk.

bottom of page